Żywiec: Dzień Dziecka z Góralem

Beskid Żywiecki

Żywiec: Dzień Dziecka z Góralem

W Beskidach Dzień Dziecka nadal trwa. 12 Czerwca odbędzie się charytatywna impreza dla najmłodszych. Wspierać będziemy małego Wiktorka, który walczy z SMA.

Potrzebna jest mu nasza pomoc – a przez zabawę uczymy najmłodszych jak pomagać innym! Całkowity dochód z imprezy będzie przekazany na pomoc Wiktorkowi.

W programie imprezy:

  • Turniej Piłkarski Trampkarzy;
  • Atrakcje dla dzieci – gry i zabawy z nagrodami;
  • Animacje, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczy;
  • Dmuchańce;
  • Przejażdżki sportowymi samochodami – klasyki PRL oraz 4×4!
  • Zumba i Joga;
  • Kiermasz ciast dla Wiktorka;
  • Pokazowy występ szkoły tańca SWING;
  • Występ zespołu Jona’s Band;

Dodatkowo będą smakołyki z grilla, napoje oraz wojskowa grochówka – tak bardzo uwielbiana przez nas wszystkich!

Impreza startuje o godzinie 9:00, a o godzinie 17:30 ruszają “Derby Żywca” – mecz Góral Żywiec vs Koszarawa Żywiec.

Zapowiada się interesująca zabawa na cały dzień w Żywcu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej Miasta Żywiec.

Ciekawostki:

Żywiec powstał najprawdopodobniej w 1326 roku, miał wtedy nazwę Zivich, Zipscha lub Ziwcza.Dopiero w XV wieku zaczęto używać nazwy Zywiec oraz Zywczy. 

Obecna nazwa Żywiec najprawdopodobniej pochodzi od etymologii słowa “żywiec” czyli po staropolsku “żywy inwentarz”. Dlatego w Herbie Miasta znalazła się głowa Tura – wymarłego ssaka z rodziny wołowatych.

Natomiast Legenda Miasta Żywiec głosi, że nazwa Miasta Żywiec wywodzi się od imienia słowiańskiej ( pogańskiej ) bogini Żywii, która to właśnie miała głowę Tura.

——

Data Wydarzenia: 12 Czerwca 2021, godz. 9:30.
Miejsce: Żywiec, Stadion Górala.

Komentarze (1)

Zapowiada się świetnie. Ostantio z wnuczkami byliśmy na dniu dziecka organizowanym przez GOPR na Czantorii, dzieci były bardzo zadowolone.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.