Wisła: 18. Bieg Po Życie

Beskid Śląski

Wisła: 18. Bieg Po Życie

Już 12 Czerwca startuje w Wiśle “18. Bieg po Nowe Życie” by wesprzeć Polską Transplantologię, jedną z najważniejszych inicjatyw społecznych w tych trudnych pandemicznych czasach.

Miasto Wisła będzie gościć już po raz 10-ty „Bieg po Nowe Życie”, a więc w końcu doczekało się swojego małego jubileuszu.

W Biegu weźmie udział wielu znanych aktorów, muzyków, sportowców, dziennikarzy i przedstawicieli świata medycyny.

Oczywiście nie zabraknie osób po przeszczepie, którzy pokazują jak bardzo ważne promowanie i wiedza transplantologii, która ratuje wielu osobom życie.

Wspierać polską transplantologię będą m .in Katarzyna Pakosińska , Adrianę Szklarz ,Ada Palka , Piotr Masłowski, Cezary Trybański.

Nie mogło też zabraknąć Ambasadora i pomysłodawcy „Biegu po Nowe Życie” Przemysława Salety który oddał nerkę swojej córce Nicole.

Już nie możemy się doczekać wzięcia udziału w tej imprezie i mamy wielką nadzieję, że ta akcja zwiększy prozdrowotną świadomość społeczeństwa i poszerzy wiedzę o transplantologii.

Dla wszystkich zainteresowanych przypominamy o remoncie drogi w Wiśle Zalecamy w miarę możliwości przyjechania pociągiem lub autobusem.

Jeżeli jesteśmy skazani na samochód to polecamy zaparkować samochód dalej od
centrum Wisły i przejście spacerem dla dobra swojego zdrowia, a przede wszystkim serca.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Ciekawostki:

Pierwszego udanego przeszczepienia serca w 1985r wykonał prof. Zbigniew Religa.

W 2019 r. przeszczepiono w Polsce ponad 1,5 tys. narządów.

Warto dodać, że Beskid Śląski jest tak naprawdę regionem zdrojowym.

W Mieście Ustroń sąsiadującym z Miastem Wisła mamy największą ilość uzdrowisk w Polsce, w tym również znajdują się uzdrowiska dla ludzi z po przeszczepach i z chorobami serca.

——

Data Wydarzenia: 12 Czerwca 2021, godz. 12:00.
Miejsce: Miasto Wisła, 
Plac Bogumiła Hoffa.

Komentarze (1)

Super inicjatywa już się mogę doczekać!!!
Dzięki za informacje o remontach w Wiśle byłam tam 2 lata temu to też remontowali.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.