Szczyrk: Akcja "Przewodnik Czeka"

Beskid Śląski

Szczyrk: Akcja “Przewodnik Czeka”

——

Data Wydarzenia: 10 Lipca godz. 9:00.
Miejsce: Szczyrk,  Punkt Informacji Turystycznej.

——

“Przewodnik Czeka” to cykl górskich wycieczek organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku. Patronatem akcji jest beskidzka grupa GOPR.

Wycieczki są bezpłatne i odbywają się z wykwalifikowanym przewodnikiem górskim.

10 lipca została zaplanowana wycieczka po Beskidzie Śląskim na szczyt Klimczoka. Jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych osób, które są pełnoletnie. Osoby niepełnoletnie muszą mieć ze sobą opiekuna.

Uczestnicy wycieczki powinni zabrać ze sobą wodę, prowiant oraz odpowiedni strój – w tym obuwie górskie.

Planowany czas beskidzkiej wyprawy jest przewidziany na ok. 5h.

Uczestnictwo w wycieczce należy potwierdzić, zapisując się na nią. Można to zrobić bezpośrednio w Informacji Turystycznej w Szczyrku lub telefonicznie pod numerem: 33 815 83 88, lub mailowo pod adresem: [email protected]

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Szczyt Klimczok to najwyższy punkt miasta Bielską-Biała. Jego wysokość to 1117m n.p.m.

Dawniej był nazywany Klimczakiem. Jego nazwa pochodzi jak podaje legenda od imienia dawnego zbójnika Klimczoka, który swoją kryjówkę miał w jednej z pobliskich jaskiń.

W zboczach Klimczoka znajdują się dwie jaskinie: Jaskinia Ali Baby oraz Jaskinia Piętrowa. Jaskinia Ali Baby jest jedną z najdłuższych jaskiń w Beskidzie Śląskim. Jej długość to 328m.

Komentarze (3)

Czy to też jest organizowane przez PTTK?

Organizatorem wycieczki jest: Miejski Ośrodek Kultury, Promocji i Informacji im. Jana Więzika w Szczyrku.

dziękuje za informacje.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.