Wisła: IX Bieg o Wiślańską Kryke

Beskid Śląski

Wisła: IX Bieg o Wiślańską Kryke

——

Data Wydarzenia: 10 Lipca godz. 10:00.
Miejsce: Wisła,  Rynek.

——

Świadomość aktywności fizycznej wśród społeczeństwa stale rośnie, a tym samym rośnie ilość organizowanych zawodów z górskimi biegami na terenie Beskidu Śląskiego.

Bieg o Wiślańską Kryke doczekał się już IX edycji. Jest to bieg górski anglosaski czyli jeden z najbardziej popularnych biegów, który odbywa się w Beskidzie Śląskim.

Bieg górski anglosaski charakteryzuje się duża ilością przewyższeń, dlatego jest potocznie nazywany “biegiem w górę i w dół”.

Bieg o Wiślańską Kryke odbędzie się w ograniczonym ruchu ulicznym, trasy zostaną oznakowane strzałkami oraz wydzielone specjalnymi ogrodzeniami. Nad przebiegiem biegu będą czuwali specjalnie wyznaczeni sędziowie.

Bieg został podzielony na kategorie wiekowe:

  • 16 – 35 lat, kobiety i mężczyźni;
  • 36 – 55 lat, kobiety i mężczyźni;
  • 56 lat i więcej, kobiety i mężczyźni.

Dodatkowo oprócz klasycznego biegu zawody odbędą się również w dyscyplinie Nordic Walking.

Trasa ma łączną długość 14km i biegnie przez Trzy Kopce Wiślańskie.

Każdy z uczestników zawodów będzie odznaczony pamiątkowym medalem. Dla zawodników zajmujących miejsca na podium organizator przewidział pamiątkowe statuetki.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Trzy Kopce Wiślańskie są jednym z niższych szczytów w Beskidzie Śląskim. Mają zaledwie 810m n.p.m. W dawniejszych przewodnikach górskich były nazywane Malinką z Kotą

Obecna nazwa szczytu pochodzi od jego położenia – styku granic 3 miejscowości: Wisły, Ustronia oraz Brennej.

Ze szczytu rozpościera się piękny widok na panoramę Beskidu Śląskiego: Skrzyczne, Kotarz, Grabową, Stary Groń, Orłową, Równicę oraz Czantorię.

Komentarze (1)

Trzy Kopce Wiślane są ok.. Telesforówka też 🙂

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.