Beskid Śląski
Istebna: Ekstremalny Półmaraton Górski
——
Data Wydarzenia: 10 Lipca godz. 10:00.
Miejsce: Istebna, Amfiteatr.
——
Gmina Istebna zaprasza na Ekstremalny półmaraton górski organizowany przez generalnego dyrektora Lasów Państwowych.
Bieg Odbędzie się 10 lipca w Istebnej. Start biegu przewidziany jest na godzinę 10:00 przy Amfiteatrze “Pod Skocznią”.
Półmaraton ma długość 22km oraz wyznaczony limit czasowy na 4h. Suma przewyższeń trasy jest równa ~730m, najwyższym punktem jest szczyt Kiczory 990m n.p.m, a najniższy punkt znajduje się na poziomie 539m n.p.m.
Klasyfikacja biegu została podzielona względem płci oraz wieku:
- K1 – kobiety 18-29 lat
- K2 – kobiety 30-39 lat
- K3 – kobiety 40-49 lat
- K4 – kobiety 50-59 lat
- K5 – kobiety 60 lat i więcej
- M1 – mężczyźni 18-29 lat
- M2 – mężczyźni 30-39 lat
- M3 – mężczyźni 40-49 lat
- M4 – mężczyźni 50-59 lat
- M5 – mężczyźni 60 lat i więcej
Dodatkową klasyfikację stanowią pracownicy Lasów Państwowych:
- kobiety
- mężczyźni
Pula nagród w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim wynosi 8.000 zł.
Dla zawodników, którzy znajdą się na podium przewidziane są nagrody w postaci pamiątkowych pucharów oraz medali.
Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale.
W celu wzięcia udziału w zawodach należy się wcześniej zapisać. Zapisy będą przyjmowane w dniu zawodów od godziny 8:00 przy Amfiteatrze “Pod Skocznią” w Istebnej.
Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.
Ciekawostki:
Lasy Państwowe powstały w 1924 roku. Przez pierwszy rok działały w charakterze przedsiębiorstwa. Od 1925 roku Lasy Państwowe są instytucją Państwową.
Na obecną chwilę Lasy Państwowe zajmują powierzchnie 7.6mln ha i stanowią 85% wszystkich lasów znajdujących się w naszym kraju.
Dużo tych biegów w Beskidach.. może coś więcej na temat mtb?