Węgierska-Górka: "EkoRajd Zmiany Klimatu"

Beskid Żywiecki

Węgierska-Górka: “EkoRajd Zmiany Klimatu”

——

Data Wydarzenia: 10 Lipca godz. 12:00 – 19:00.
Miejsce: Węgierska Górka, Plac za Amfiteatrem.

——

Ekologia i zanieczyszczenie przyrody to ważny temat, dla każdego z nas. W Węgierskiej Górce odbędą się warsztaty ze zmian klimatu na Ziemi.

Do dyspozycji uczestników EkoRajdu będą aż dwa duże namioty planetarne, które odzwierciedlają warunki panujące na planecie Ziemia oraz planecie Wenus.

Wejście do namiotów odbywa się za pomocą specjalnej, powietrznej śluzy, która ma za zadanie wyrównać ciśnienie pomiędzy tunelem, a “planetą”.

Wewnątrz namiotów odbędą się warsztaty i prezentacje z warunków panujących na danej planecie: Ziemi lub Wenus.

Dwa różne namioty planetarne będą stanowiły dla uczestników doskonałe porównanie co może stać się z Ziemią jeżeli nie będziemy dbać o ekologię i przyrodę, a efekt cieplarniany zacznie się pogłębiać.

Również do dyspozycji uczestników będą dostępne dodatkowe namioty z teleskopami astronomicznymi oraz materiałami edukacyjny z zakresu zanieczyszczenia światłem.

Dla chętnych będzie możliwość odbycia edukacyjnego spaceru po okolicznych lasach wraz ze zbieraniem śmieci. Organizator zapewni worki na śmieci oraz rękawiczki ochronne.

Warsztaty odbywają się w reżimie sanitarnym, dlatego liczba miejsc jest ograniczona do 50 uczestników. Zapisy są przyjmowane za pomocą e-formularza.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej organizatora.

Ciekawostki:

Termin “efekt cieplarniany” pochodzi od zjawiska – przemian cieplnych, które można zaobserwować w szklarni. Czasami nazwa “efekt cieplarniany” jest zastępowana nazwą “efekt szklarniowy”.

Pierwsze badania efektu cieplarnianego zostały wykonane już w 1824 roku przez francuskiego matematyka i fizyka Jean Baptiste Joseph Fourier.

Przez efekt cieplarniany w ciągu ostatnich 100 lat średnia temperatura ziemi wzrosła o 0.8 stopnia Celsjusza.

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.