Szczyrk: Father & Son

Beskid Śląski

Szczyrk: Father & Son

——

Data Wydarzenia: 10-11 Lipca godz. 9:00.
Miejsce: Szczyrk, Amfiteatr Skalite.

——

Father & Son to cykl survivalowych wycieczek w Beskidzie Śląskim pod okiem ratowników GOPR i specjalistów od przetrwania.

W wycieczkach mogą brać udział wszyscy członkowie rodziny – proszę się nie sugerować nazwą akcji.

Podczas wycieczek przeżyjecie prawdziwą przygodę na górskim szlaku. Nauczycie się jak czytać mapę oraz jak obsługiwać kompas. Po dotarciu do wyznaczonego celu odbędzie się szkolenie z budowy schroniska i rozpalania ognia.

Najbliższa wyprawa t.j. 10 – 11 lipca to dwudniowa wycieczka wraz z biwakiem. Celem wycieczki jest szczyt Skrzyczne. Start wycieczki rozpoczyna się 10 lipca o godzinę 9:00 pod Amfiteatrem Skalite.

Liczba miejsc jest ograniczona i zapisy należy dokonać telefonicznie pod numerem: 33 815 83 88 lub za pomocą wiadomości e-mail: [email protected]

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej miasta Szczyrk.

Ciekawostki:

Skrzyczne to najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego. Jego wysokość to 1257m n.p.m i należy do Korony Gór Polski.

Nazwa Skrzyczne powstała w XVIII wieku i pochodzi od “skrzeczenia żab”, które zamieszki wały polodowcowy kocioł – staw – pomiędzy Skrzycznem, a Małym Skrzyczne. Obecnie stawu już nie ma.

Powiązane wpisy

Komentarze (5)

gorska_feministka

Nazwa niezbyt przemyślana wręcz nietolarencyjna dla kobiet!

gorski_szowinista

tak samo tolerancyjny jak „dziewczyny enduro”, „skitoury tylko dla kobiet” itp. itd.

gorska_feministka #stopHejt
gorski_szowinista #stopHejt

interesujaca dyskusja

PolaczekPrzezDuzeP

masakra pokłócić się o nazwę wycieczki..

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.