1. edycja "UrBBan Fusian - Art & Fashion Festival" w Bielsku Białej

1. edycja “UrBBan Fusian – Art & Fashion Festival” w Bielsku Białej

——

Data Wydarzenia: 1 grudzień, 2021;
Miejsce: Bielsko-Biała.

——

Dnia 1 grudnia odbyła się premiera nowej imprezy artystycznej o charakterze międzynarodowym, której gospodarzem jest miasto Bielsko-Biała i Bielskie Centrum Kultury. UrBBan Fushian – Art & Fashion Festival to niesamowite wydarzenie dla debiutujących artystów tworzących w dziedzinie mody, fotografiki i muzyki. Na pierwsze, uroczyste otwarcie festiwalu przyjechali znakomici goście, m.in. z Włoch.

Motywem przewodnim inauguracyjnej edycji UrBBan Fushian był kolor biały, co pośrednio nawiązywało do historii miasta Bielsko-Biała stanowiącej ośrodek włókienniczy i artystyczny regionu.

Wszechogarniająca biel przewijała się na każdym kroku, zwłaszcza w wystawie fotograficznej pt.: “Biała” autorstwa dwóch lokalnych fotografów, Michała Obryckiego i Romana Hryciowa, którzy na swoich zdjęciach uwiecznili kolekcję mody znanej projektantki, Natashy Pavluchenko. Przy czym obaj artyści wykorzystali dwie różne techniki – klasyczną reporterską oraz drukowania fotografii w metalu. Oprawę muzyczną do tego niezapomnianego wydarzenia zagwarantował występ muzycznego trio z Dawidem Broszczakowskim na czele.

Dla zainteresowanych: wystawę “Biała” będzie można obejrzeć także 3 grudnia w Bielskim Centrum Kultury.

fot. Lucek Cykarski, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej

Napisz komentarz

Polityka Prywatności
Klikając przycisk Zgadzam się, potwierdzasz i akceptujesz, że ta witryna może automatycznie odczytywać i przechowywać niektóre dane osobowe o Tobie, takie jak adres IP, nazwa i wersja przeglądarki i systemu operacyjnego oraz pliki cookie. Jeśli i kiedy wypełnisz jakiekolwiek formularze internetowe na tej stronie, możesz zostać poproszony o podanie swojego imienia i nazwiska, adresu e-mail, adresu i innych danych osobowych - w zależności od tematu tych formularzy. Pamiętaj, że to od Ciebie zależy, czy udostępnisz nam te informacje, czy nie.